در حال بارگذاری ...
در سومین حضور بین‌المللی نمایش «دایک»

نماینده ایران از بجنورد نمایش برگزیده جشنواره بین المللی تئاتر کوینتا شد

«دایک» بعد از درخشش در جشنواره ملی تئاتر فتح خرمشهر ، جشنواره بین المللی فجر ، فستیوال تئاتر جوی فست اوکراین این بار در یونان درخشید، نمایش برگزیده شد و در بخش طراحی صحنه را نیز رتبه نخست را کسب کرد.

به گزارش خبرنگار ایران تئاتر از خراسان شمالی ، نمایش «دایک» کاری از گزوه تئاتر هنر، به نویسندگی هیوا ربانی و کارگردانی حامد عالمی پور در سومین حضور بین المللی خود در فستیوال تئاتر کوئینتای یونان برگزیده شد.

جشنواره بین المللی تئاتر کوینتا از ۱۴ اکتبر  تا ۱۸ اکتبر ۲۰۲۰ در جزیره رودس کشور یونان برگزار شد.

 ۳ اثر از یونان ، ۲ اثر از اسپانیا ،  ایتالیا، روسیه، مراکش، هند و نمایش دایک تنها نماینده ایران گروه های شرکت کننده در این فستیوال بودند.
به دلیل همه گیری کرونا و عدم صدور ویزا ،عوامل دایک نتوانستند در این فستیوال حضور پیدا کنند و روز دوم جشنواره اجرای آنلاین داشتند.

 «دایک» بعد از درخشش در جشنواره ملی تئاتر فتح خرمشهر ، جشنواره بین المللی فجر ، فستیوال تئاتر جوی فست اوکراین این بار در یونان نیز پر افتخار ظاهر شد و علاوه بر نمایش برگزیده، عنوان برگزیده در بخش طراحی صحنه را نیز توسط سعید اقایی کسب کرد.

راضیه بدرانلویی ، سیدعلی محمدی و سیدامیرحسین جان نثار بازیگران این نمایش بودند. 

 
مطالب مرتبط

سید امیرحسین جان نثار هنرمند تئاتر بجنورد:

سوار بر موج کرونا «برای عشق» را به صحنه می‌برم
سید امیرحسین جان نثار هنرمند تئاتر بجنورد:

سوار بر موج کرونا «برای عشق» را به صحنه می‌برم

جان نثار گفت: در دوران کرونا سه نمایشنامه نوشتم ، گروه تئاتری مستقل و جوان راه اندازی کردم ، دو فیلمنامه کوتاه نوشتم، همچنین با نگاهی به اشعار مولانا نمایشی با عنوان برای «عشق نوشته‌ام» که مجوز اجرا گرفته، با رعایت پروتکل های بهداشتی از خرداد ماه تمرینانش آغاز شده و از هفتم ...

|

یک قدم من ده قدم تو برای عشق تا بادکنک های گچی

یک قدم من ده قدم تو برای عشق تا بادکنک های گچی

حسین فرخنده مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان شمالی اظهارکرد: هیئت داوران سومین جشنواره سراسری تئاتر آیات متشکل از علی عابدی، علیرضا صمدی شادلو و علی حاتم نژاد پس از بررسی و داوری 76 اثر نمایشی جهت شرکت در جشنواره، 23 اثر از 11 استان کشور را به دبیرخانه جشنواره معرفی کردند.

|

نظرات کاربران