در حال بارگذاری ...
با اعلام نام پنج اثر برگزیده

هجدهمین جشنواره تئاتر خراسان شمالی به پایان رسید

با پایان هجدهمین جشنواره تئاتر استان خراسان شمالی، دو نمایش خیابانی «انگشت کوچک» از فاروج و «عتیقه» از اسفراین و سه نمایش صحنه‌ای «شیرهای خان بابا سلطنه» از شیروان، «کارنان» از اسفراین و «زندگی او» از بجنورد، به عنوان آثار برگزیده معرفی شدند.

به گزارش خبرنگار ایران تئاتر در خراسان شمالی، هجدهمین جشنواره تئاتر این استان، پس از رقابت 3 روزه میان 15 گروه نمایشی در بخش‌های صحنه‌ای و خیابانی، با معرفی برترین‌ها به کار خود پایان داد.

هیئت داوران متشکل از علیرضا استادی، رضا صابری و امین فرحی، آرای خود را به شرح زیر اعلام کردند: 

بخش خیابانی 

لوح تقدیر و جایزه نقدی به رضا ملازاده برای طراحی بروشور نمایش «انگشت کوچک» از فاروج تعلق گرفت.

از گروه موسیقی نمایش «سرافراز» به کارگردانی محمد یحیی آبادی از اسفراین با اهدای لوح و جایزه نقدی تقدیر به عمل آمد.

در بخش بازیگری زن، از مهسا کاظمی برای نمایش «به درد نخورها» از اسفراین، زهره دین پرور برای نمایش «انگشت کوچک» از فاروج و تینا نوری برای نمایش «عتیقه» از اسفراین، تقدیر به عمل آمد.

همچنین در بخش بازیگری زن، دیپلم افتخار، تندیس جشنواره و جایزه نقدی از سوی هیئت داوران به مهسا کاظمی برای نمایش به «درد نخور ها» از اسفراین اهدا شد.

در بخش بازیگری مرد، دیپلم افتخار، تندیس جشنواره و جایزه نقدی به احسان یحیی‌آبادی برای نمایش «قرار» و «به درد نخورها » از اسفراین اهدا شد. 

در بخش کارگردانی و ایده، دیپلم افتخار، تندیس جشنواره و جایزه نقدی به حمید عابدی از فاروج  برای نمایش «انگشت کوچک» اهدا شد.

همچنین، هیئت داوران، نمایش‌های «انگشت کوچک» از فاروج و «عتیقه» از اسفراین را به عنوان آثار برگزیده در بخش خیابانی اعلام کرد.

بخش صحنه‌ای

حمیرا بیدوازی، موفق شد لوح تقدیر و جایزه نقدی را برای طراحی پوستر و بروشور نمایش «کار نان» از اسفراین از آن خود کند.

در بخش طراحی لباس، مریم نوروزی برای نمایش «من» از شهرستان شیروان موفق به دریافت لوح تقدیر و جایزه نقدی شد و دیپلم افتخار، تندیس جشنواره و جایزه نقدی این بخش به محمد یحیی آبادی برای نمایش «طعم لذیذ سرباز» از اسفراین تعلق گرفت.

در  بخش موسیقی، لوح تقدیر و جایزه نقدی به کیهان حجتی برای نمایش‌های «زندگی او» و «افسانه بهرام» از بجنورد رسید و گروه موسیقی نمایش «شیرهای خان بابا سلطنه» از شیروان، دیپلم افتخار و تندیس جشنواره و جایزه نقدی  را از آن خود کرد.

در بخش  طراحی گریم، لوح تقدیر و جایزه نقدی به گروه گریم نمایش «افسانه بهرام»  متشکل از جواد رمضانی و رویا پور قربان از بجنورد رسید.

لوح تقدیر و جایزه نقدی طراحی صحنه به احمد زعفرانی برای نمایش «گودال ابوفارس» از بجنورد اهدا شد و پیمان پری رخ نیز موفق شد دیپلم افتخار و تندیس جشنواره و جایزه نقدی برای طراحی صحنه نمایش «شیرهای خان بابا سلطنه» را از آن خود کند.

در بخش بازیگری زن، هیئت داوران از ستایش خاکشور، سحر پور زحمت و فائزه سیدی، بازیگران خردسال نمایش «شیرهای خان بابا سلطنه»، سوگند ایزانلو برای بازی در نمایش «من» از شیروان، عادله نبوی برای بازی در نمایش «افسانه بهرام» و آترینا خراسانیان از بجنورد با اهدای لوح تقدیر و جایزه نقدی تقدیر به عمل آورد.

همچنین دراین بخش، هیوا آرزومندنژاد برای بازی در نمایش «شیرهای خان بابا سلطنه» از شیروان موفق شد رتبه سوم بازیگری را از آن خود کند و  نگین مومنی برای  بازی در نمایش «راه پیموده نشده» از گرمه و آزاده حیدرزاده برای بازی در نمایش «زندگی او» از بجنورد به طور مشترک دوم شدند.

در بخش بازیگری مرد، لوح تقدیر و جایزه نقدی به صمد اسماعیل زاده برای بازی در  نمایش «من» از شیروان اهدا شد و مصطفی شکاریان برای بازی در نمایش «راه پیموده نشده» از گرمه و سید امیر حسین جان نثار برای بازی در نمایش «زندگی او»  از بجنورد به طور  مشترک سوم شدند.

جلال محمدزاده و سیدسعید موسوی برای بازی در نمایش «شیرهای خان بابا سلطنه» از  شیروان به طور مشترک دوم شدند و دیپلم افتخار، تندیس جشنواره و جایزه نقدی به محمد یحیی آبادی برای  بازی در نمایش «کارنان» از اسفراین رسید. 

در بخش نویسندگی، هیئت داوران، لوح تقدیر و جایزه نقدی را به حنا مقامی مقیم، نویسنده نمایش «طعم لذیذ سرباز» از اسفراین اهدا کرد و محمد یحیی آبادی، نویسنده نمایش «کارنان» از اسفراین و محمد حصاری، نویسنده نمایش «افسانه بهرام» از بجنورد به طور مشترک سوم شدند.

در بخش کارگردانی، مصطفی شکاریان برای نمایش «راه پیموده نشده» از گرمه و سیدمهدی کشمیری برای نمایش «زندگی او» از بجنورد به طور مشترک سوم شدند و زهرا بهادران توانست رتبه دوم کارگردانی را برای نمایش «شیرهای خان بابا سلطنه» از شیروان از آن خود کند.

هیئت داوران، در بخش صحنه‌ای، نمایش‌های «شیرهای خان بابا سلطنه» از شیروان، «کارنان» از اسفراین  و«زندگی او» از بجنورد را به عنوان  آثار برگزیده معرفی کرد. 

همزمان با آیین پایانی جشنواره تئاتر خراسان شمالی، به پاس سال‌ها فعالیت و تلاش در عرصه نمایش استان، از امین فرحی با اهدای لوح تقدیر تجلیل شد. همچنین در این آیین از علی کشمیری، شهردار بجنورد برای همکاری و حمایت از جشنواره، تقدیر شد.

هجدهمین جشنواره تئاتر خراسان شمالی از  9 تا 11 آبان در دو بخش صحنه‌ای و خیابانی و با حضور 15 گروه نمایشی به دبیری احسان کمالی در تماشاخانه شمس و تالار گلشن بجنورد برگزار شد. 
نظرات کاربران