در حال بارگذاری ...

​سومین جشنواره ملی تئاتر آیات امشب به کار خود پایان می‌دهد

سومین جشنواره ملی تئاتر آیات پس از ۳ روز رقابت گروه های نمایشی امشب با معرفی نفرات برتر به کار خود پایان می دهد.

به گزارش خبرنگار ایران تئاتر از خراسان شمالی، این جشنواره که از اول بهمن با رقابت 7 اثر نمایشی از استان های خراسان رضوی، اصفهان، قزوین، اردبیل، مرکزی، کرمانشاه و خراسان شمالی آغاز شده است، امشب با حضور کارگردان های شرکت کننده و مسئولان استانی و با معرفی نفرات برتر در مجتمع فرهنگی و هنری گلشن بجنورد به کار خود پایان می دهد. 

این گزارش حاکی است، این آیین علاوه بر شبکه استانی روی سایت تیوال tiwall.com برای علاقه مندان قابل مشاهده و پخش است.

بر اساس این گزارش، در نخستین روز از جشنواره آثار نمایشی «باد سرخ» به کارگردانی «کریم عظیمی ججین» از اردبیل، «قندخون» به کارگردانی «عبدالرضافتحی» از استان مرکزی و «برزخ اروی شاعره آتش» به کارگردانی «اصغرمرادی» از استان اصفهان  با یکدیگر رقابت کردند. 

در دومین روز نیز آثار نمایشی، «مجلس شمرکشی» به کارگردانی «کیوان حبیبی» از استان قزوین، «میخواستم ببوسمت باران گرفت» به کارگردانی «محمدحسن زاده» از خراسان رضوی و «سپاسنامه هانیه و چند روایت متقاطع» به کارگردانی «مرتضی اسدی مرام» از استان کرمانشاه روی سایت بارگذاری و برای علاقه مندان به نمایش گذاشته شد.

امروز و هم زمان با روز پایانی جشنواره اثر نمایشی «برای عشق» به کارگردانی «امیر حسین جان نثار» از خراسان شمالی  برای علاقه مندان از طریق  سایت تیوال به نمایش گذاشته شد.

 بر اساس این گزارش، ۷۶ متن نمایشی از ۲۶ استان کشور به این جشنواره رسید که پس از بازخوانی متون ۲۱ متن برای تولید از ۱۳ استان کشور انتخاب و با راهیابی آن ها به مرحله بازبینی در نهایت 7 اثر از 7 استان با یکدیگر به رقابت پرداختند. 

گفتنی است، سومین جشنواره سراسری تئاتر آیات که به همت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان شمالی، با همکاری معاونت قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و مرکز هنرهای نمایشی کشور و به میزبانی خراسان شمالی از اول بهمن فعالیت خود را با رقابت 7 گروه نمایشی از استان های خراسان رضوی، کرمانشاه، اصفهان، قزوین، اردبیل، مرکزی و خراسان شمالی و داوری «سعید اسدی»، «حسین مسافر آستانه» و «محمد حیدری» در سایت تیوال آغاز کرد، امشب با معرفی نفرات برتر در مجتمع فرهنگی و هنری گلشن بجنورد به کار خود پایان می دهد.
نظرات کاربران