در حال بارگذاری ...
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی اردبیل

امسال کیفیت جشنواره آیات را در سطح بالایی می بینم

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اردبیل با اشاره به میزبانی خراسان شمالی از ۸ دوره تئاتر رضوی، این امر را نشان دهنده پتانسیل بالای این استان برای برگزاری رویدادهای هنری دانست و کیفیت جشنواره آیات را در سطح بالایی اعلام و بر جبران مافات شدن از نظر زیرساختی توسط آن تاکید کرد.

به گزارش خبرنگار ایران تئاتر در خراسان شمالی، «عبدا... بحرالعلومی» با اشاره به این که برگزاری رویدادهای ملی در استان ها در واقع فرصتی برای آن هاست که خودشان را از نظر امکانات و شرایط محک بزنند، گفت: تحرکی که در نتیجه برگزاری این گونه جشنواره ها به وجود می آید، به ارتقای سطح فعالیت های هنری استان ها کمک شایانی می کند.

وی همچنین ادامه داد: در ضمن، با برگزاری این گونه رویدادها ظرفیت های استان ها بالا می رود و انگیزه شان برای ارتقای سطح شان بیشتر می شود چون اگر زیرساخت های مناسبی نداشته باشند مترصد به فرصت می شود یا تلاش می کنند زیرساخت ها را ایجاد کنند.

وی ادامه داد: همچنین توجه و عنایت مسئولان به استان های برگزار کننده معطوف و این گونه جبران مافات می شود و امکان تامین زیرساخت ها و پرکردن خلأها نیز پیش می آید.

وی با بیان این که در شرایط کرونایی و با وجود محدودیت های آن انسان ها از فضاهای مفرح و شادی بخشی که وجود داشت دور شده اند، اظهارکرد: جامعه نیازمند چنین فرصت هایی است و چه از نظر سرگرمی و چه از نظر تامین نیازهای معنوی برگزاری جشنواره آیات در چنین شرایطی لازم است.

وی با اشاره به برگزاری این جشنواره به صورت مجازی، افزود: می توان در این شرایط از امکاناتی که در فضای مجازی وجود دارد استفاده و هم نیازهای معنوی جامعه را تامین کرد و هم مخاطرات موجود در برگزاری این رویدادها به شکل حضوری را به حداقل رساند.

«عبدا... بحرالعلومی» با اشاره به این که نمایش«باد سرخ» به کارگردانی «کریم عظیمی ججین» از این استان قرار است در جشنواره ملی تئاتر آیات روی صحنه برود، اضافه کرد: عرصه نمایش پرپتانسیل است و اغلب هنرها را با خودش همراه می کند و رویکرد نوینی که این نمایش به قصه قرآنی داشت باعث شد این کار مطرح شود.

وی افزود: با توجه به اخباری که پیگیری می کنم امسال کیفیت جشنواره را در سطح بالایی می بینم.

گفتنی است؛ جشنواره سراسری تئاتر آیات از اول تا سوم بهمن به همت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان شمالی و با همکاری معاونت قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و مرکز هنرهای نمایشی کشور به میزبانی خراسان شمالی برگزار می شود.

در این جشنواره قرار است 8 اثر نمایشی با یکدیگر به رقابت بپردازند و آثار برگزیده از طریق فضای مجازی و با قرار گرفتن روی سایت های معتبر و مرجع در دسترس علاقه مندان قرار خواهد گرفت.
نظرات کاربران