در حال بارگذاری ...
مدیر عامل انجمن هنرهای نمایشی ایران

مجوز پخش نمایش آنلاین آثار جشنواره آیات گرفته شده است

انجمن هنرهای نمایشی برای حمایت از تئاتر استان ها مجوز پخش آنلاین را در زیرساخت ایران تئاتر گرفته و جشنواره تئاتر آیات بستری برای بهره گیری از ظرفیت حداکثری فضای مجازی است

به گزارش خبرنگار ایران تئاتر از خراسان شمالی، مدیرعامل انجمن هنرهای نمایشی ایران در گفتگو با ستاد خبری سومین جشنواره ملی تئاتر آیات با بیان این که رویکرد در انجمن هنرهای نمایشی تعطیلی جشنواره ها و رویدادهای نمایشی کشور نبوده بلکه استفاده از ابزارهای موجود برای زنده و روشن نگه داشتن چراغ تئاتراست، تصریح کرد: سومین دوره جشنواره تئاتر آیات نیز بستری است برای حمایت از هنرمندان با بهره گیری از ظرفیت حداکثری فضای مجازی.

«بصیرت» ادامه داد: نگاه ما این است تا حداکثر حمایت را از فعالان، عوامل اجرایی و هنرمندان حوزه تئاتر داشته باشیم زیرا جشنواره ها را بستری می دانیم تا از یک سو حمایت خود را تداوم ببخشیم و از سوی دیگر چراغ تئاتر را روشن نگه داریم.

وی خاطرنشان کرد: با وجود تهدیدهای فراوان کرونا و سختی های بسیار از فرصت های فضای مجازی کمال استفاده و بهره برداری را با طراحی جشنواره هایی از این دست خواهیم کرد تا بتوانیم تئاتر  را توسعه دهیم،

بصیرت با توجه به رویکرد مجازی جشنواره، از بسترهای فراهم شده برای برقراری ارتباط با مخاطب سخن گفت و افزود: در حال حاضر برای این که امکان تماشای تئاتر را در پخش آنلاین (vod) فراهم کنیم، نیازمند زیرساخت هستیم و بر این اساس، این انجمن برای حمایت از تئاتر استان ها مجوز پخش آنلاین را در زیرساخت ایران تئاتر گرفته است.

مدیرعامل انجمن هنرهای نمایشی ایران ادامه داد: این پخش آنلاین (vod) مختص ایران تئاتر و انجمن هنرهای نمایشی با رویکرد حمایت از تولیدات نمایشی استان هاست به گونه ای که این امکان فراهم شده است تا آثاری را که به جشنواره آیات به میزبانی خراسان شمالی راه یافته است با بارگزاری فیلم آثار، هم زمان با جشنواره و بعد از جشنواره در سراسر کشور پخش شود.

«بصیرت» با بیان این که در حال حاضر انجمن هنرهای نمایشی در نظر دارد تا با معاونت قرآنی تفاهم نامه ای منعقد تا مفاهیم قرآنی را در قالب هنر نمایش عرضه کند، تصریح کرد: یکی از مباحث در این قالب نمایشنامه نویسی است.

وی خاطرنشان کرد: جشنواره  تئاتر آیات به طور قطع در انتقال مفاهیم قرآنی با زبان هنر عمق و اثرگذاری خاص خود را دارد و برای تاثیرگذاری روی مخاطب هنر بهترین ابزار تئاتر شایسته ترین  هنرهاست.

گفتنی است؛ جشنواره سراسری تئاتر آیات از اول تا سوم بهمن به همت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان شمالی و با همکاری معاونت قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و مرکز هنرهای نمایشی کشور به میزبانی خراسان شمالی برگزار می شود.

در این جشنواره قرار است 8 اثر نمایشی با یکدیگر به رقابت بپردازند و آثار برگزیده از طریق فضای مجازی و با قرار گرفتن روی سایت های معتبر و مرجع در دسترس علاقه مندان قرار خواهد گرفت.
مطالب مرتبط

پیام مدیرکل هنرهای نمایشی به سومین جشنواره تئاتر آیات

آمیزش مفاهیم و شعائر دینی با هنر متعالی تئاتر
پیام مدیرکل هنرهای نمایشی به سومین جشنواره تئاتر آیات

آمیزش مفاهیم و شعائر دینی با هنر متعالی تئاتر

قادرآشنا مدیرکل هنرهای نمایشی در پیامی با پاسداشت ارزش ها و شعائر دینی؛ برگزاری سومین دوره جشنواره تئاتر آیات را ارج نهاد و از برگزارکنندگان و شرکت کنندگان دراین رویداد تقدیر کرد.

|

ایرج راد در آستانه برگزاری سومین جشنواره تئاتر آیات مطرح کرد:

کارنامه قابل قبول خراسان شمالی در برگزاری رویدادهای هنری
ایرج راد در آستانه برگزاری سومین جشنواره تئاتر آیات مطرح کرد:

کارنامه قابل قبول خراسان شمالی در برگزاری رویدادهای هنری

رئیس هیئت مدیره خانه تئاتر در آستانه برگزاری سومین جشنواره تئاتر آیات به میزبانی خراسان شمالی به کارنامه قابل قبول این استان در برگزاری رویدادهای هنری اشاره کرد و گفت: امیدوارم هم چون گذشته بتواند حرکت های سازنده ای در این عرصه داشته باشد

|

مدیرکل فرهنگ و ارشاداسلامی اردبیل:

بجنورد ظرفیت‌های مناسبی برای برگزاری جشنواره آیات دارد
مدیرکل فرهنگ و ارشاداسلامی اردبیل:

بجنورد ظرفیت‌های مناسبی برای برگزاری جشنواره آیات دارد

مدیرکل فرهنگ و ارشاداسلامی استان اردبیل با اشاره به برگزاری جشنواره آیات و حضور نمایش«باد سرخ» از اردبیل در این جشنواره، گفت: بجنورد، ظرفیت های مناسبی برای برگزاری جشنواره آیات دارد.

|

نصرالله قادری درباره جشنواره آیات گفت:

ضرورت برگزاری چنین جشنواره‌هایی بیش از پیش احساس می‌شود
نصرالله قادری درباره جشنواره آیات گفت:

ضرورت برگزاری چنین جشنواره‌هایی بیش از پیش احساس می‌شود

نمایشنامه نویس و کارگردان تئاتر بهره گیری از افراد متعهد و متخصص در حوزه تئاتر دینی را راه برون رفت آثار از سطح شعار زدگی عنوان کرد و گفت: برگزاری چنین جشنواره های بیش از پیش احساس می شود

|

نظرات کاربران