در حال بارگذاری ...
سید امیرحسین جان نثار هنرمند تئاتر بجنورد:

سوار بر موج کرونا «برای عشق» را به صحنه می‌برم

جان نثار گفت: در دوران کرونا سه نمایشنامه نوشتم ، گروه تئاتری مستقل و جوان راه اندازی کردم ، دو فیلمنامه کوتاه نوشتم، همچنین با نگاهی به اشعار مولانا نمایشی با عنوان برای «عشق نوشته‌ام» که مجوز اجرا گرفته، با رعایت پروتکل های بهداشتی از خرداد ماه تمرینانش آغاز شده و از هفتم مهرماه ۱۳۹۹ به صحنه می‌رود.

سیدامیرحسین جان‌نثار در گفتگو با ایران تئاتر درباره فعالیت های تئاتری خود در استان خراسان شمالی گفت: گروه تئاتری مستقل و جوان بنام گروه تئاتر هو راه اندازی کردم و سوار بر تمام موج های کرونا با رعایت پروتکل های بهداشتی از خرداد ماه تمرینات نمایش «برای عشق» را آغاز کردیم که تئاتر استانمان تعطیل نباشد، همچنین در دوران کرونا سه نمایشنامه و دو فیلمنامه کوتاه نوشتم.
سد نثار در ادامه با اشاره به سرپرستی گروه تئاتر هو گفت: در نظر دارم با این گروه جوان و عاشقِ تئاتر هر سه ماه اثری کارگاهی بنویسم ، تمرین کنیم و به اجرا برسانیم تا چراغ تنها تماشاخانه شهرمان همیشه با اجرا روشن باشد.
وی افرود: سایت تئاتر هو را راه اندازی کردیم ، در مکانی خصوصی تمرینات نمایش «برای عشق» را آغاز کردیم و به فضل خدا از هفتم مهر ماه سال جاری به صحنه می رویم. من علاوه بر کارگردانی در این اثر بازی هم می‌کنم و دیگر بازیگران این نمایش آزاده حیدرزاده ، احمد کوهستانی ، فرخ اسدی هستند.
جان نثار گفت: «برای عشق» با نگاهی به رمان ملت عشق و اشعاری از مولانا شاعر فرزانه‌ی ایران عزیزمان نوشته شده است. نگارش آن را از اردیبهشت آغاز کردم و  خرداد ماه به پایان رسندم و خیلی زود شروع به تمرین کردیم تا در روز بزرگداشت شمس تبریزی عارف بزرگ کشورمان کار آماده‌ی اجرا باشد.
نویسنده ، کارگردان و بازیگر جوان تئاتر بجنورد در پایان گفت: از روز جمعه ۲۸ شهریورماه تصویربرداری فیلم کوتاهی به کارگردانی امیر بیاتی در بجنورد کلید خورد که در آنجا بازیگر نقش سعید هستم و در هفته اول مهرماه تمرینات نمایش جدیدم با نام «نوه‌ی بچه‌شوفر» و پیش تولید سومین اثرم با نام «خزینه‌ی صفا» را نیز در دست اقدام دارم و امیدوارم بتوانم حرکتی نو در دنیای نمایش شهرم بجنورد داشته باشم که علاقمندان جدیدی را به سمت این هنر والا سوق دهم.
مطالب مرتبط

یک قدم من ده قدم تو برای عشق تا بادکنک های گچی

یک قدم من ده قدم تو برای عشق تا بادکنک های گچی

حسین فرخنده مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان شمالی اظهارکرد: هیئت داوران سومین جشنواره سراسری تئاتر آیات متشکل از علی عابدی، علیرضا صمدی شادلو و علی حاتم نژاد پس از بررسی و داوری 76 اثر نمایشی جهت شرکت در جشنواره، 23 اثر از 11 استان کشور را به دبیرخانه جشنواره معرفی کردند.

|

در سومین حضور بین‌المللی نمایش «دایک»

نماینده ایران از بجنورد نمایش برگزیده جشنواره بین المللی تئاتر کوینتا شد
در سومین حضور بین‌المللی نمایش «دایک»

نماینده ایران از بجنورد نمایش برگزیده جشنواره بین المللی تئاتر کوینتا شد

«دایک» بعد از درخشش در جشنواره ملی تئاتر فتح خرمشهر ، جشنواره بین المللی فجر ، فستیوال تئاتر جوی فست اوکراین این بار در یونان درخشید، نمایش برگزیده شد و در بخش طراحی صحنه را نیز رتبه نخست را کسب کرد.

|

نظرات کاربران