در حال بارگذاری ...
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان شمالی گفت:

تئاتر استان ما در مسیری پویا فعال و امید آفرین در حال حرکت است

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان شمالی: تئاتر خراسان شمالی در مسیری پویا و امید آفرین در حال حرکت است حمایت تماشاگران یکی از سرمایه ها و پشتوانه های اصلی استان محسوب می شود

به گزارش تئاتر خراسان شمالی؛ حسین فرخنده، در آیین اختتامیه چهاردهمین جشنواره تئاتر خراسان شمالی افزود: علی رقم همه محدودیت ها و شرایط خاص اقتصادی، تئاتر استان در مسیری پویا، فعال و امید آفرین در حال حرکت است و تولید تئاتر، تکاپو و تلاش در این عرصه همچنان ادامه دارد و شاهد پویایی تئاتر در استان هستیم و این رشد هر سال روبه افزایش است.

وی، به حضور فعال هنرمندان در عرصه های ملی و بین المللی اشاره و اذعان داشت: حضور هنرمندان در فعالیت های تئاتری کشور حاکی از روحیه اعتماد به نفس و توانمندی آن ها برای ارائه هنر خودشان است.

فرخنده،حضور فعال هنرمندان در عرصه های مختلف هنری،  حضور در کلاس های آموزشی، فعال شدن آموزشگاه ها نشانگر گستردگی قلمرو تئاتر استان است.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان شمالی تصریح کرد: هنرمندان شهرستان های استان در حوزه تئاتر جایگاه خاص و ویژه ای دارند که این امر جای بسی افتخار دارد.

فرخنده، بیان داشت: استقبال خوب مردم، پشتوانه تئاتر استان و یکی از مزیت های نسبی تئاتر استان محسوب می شود که جای بسی تقدیر و تشکر دارد.

وی، در پایان آموزش و افزایش سالن های تخصصی تئاتر را دو اولویت اصلی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی در حوزه تئاتر استان ذکر و خاطرنشان کرد: پرداختن به آموزش در پویایی تئاتر جوان استان اثرگذار است و استعدادهای جدید تئاتری معرفی می شوند و همچنین با راه اندازی و افزایش سالن های تخصصی نمایش در سایر شهرستان های شاهد حضور فعال هنرمندان در این عرصه خواهیم بود.

 رقابت هشت اثر منتخب نمایشی در چهاردهمین جشنواره تئاتر خراسان شمالی از سه‌شنبه هفته جاری در محل تماشاخانه شمس و سالن گلشن بجنورد به دبیری امین فرحی آغاز شده بود که شامگاه پنجشنبه ۳۰ آبان ماه با معرفی و تجلیل از نفرات برتر به کارخود پایان داد.
نظرات کاربران