در حال بارگذاری ...
 • نماینده ایران در جوی فست اوکراین درخشید

  نمایش «دایک» از خراسان شمالی، ۳ جایزه اصلی جشنواره جوی فست اوکراین را از آن خود کرد.

  به گزارش تئاتر خراسان شمالی، هفتمین جشنواره جوی فست اوکراین از تاریخ ۲۶ لغایت ۲۹ سپتامبر در شهر کی یف پایتخت این کشور با حضور ۱۹ گروه نمایشی از ۵ کشور برگزار شد که نمایش "دایک" از خراسان شمالی نماینده ایران در این فستیوال بود.
  "دایک" تولید گروه نمایش هنربجنورد به نویسندگی هیوا ربانی و کارگردانی حامد عالمی پور توانست در این جشنواره جوایز بهترین طراحی صحنه برای سعید آقایی، بهترین بازیگری زن برای راضیه بدرانلویی و بهترین بازیگری مرد برای سید علی محمدی را از آن خود کند.

  سیدامیرحسین جان نثار بازیگر، محمدامین مهمان نواز دستیار کارگردان و مینا امانی مدیر صحنه این نمایش دیگر عوامل همراه کننده دایک در این جشنواره بودند.
  گفتنی است پیش از این «دایک»  اثر برگزیده جشنواره تئاتر فتح خرمشهر در سال ۹۷ و اثر برگزیده در بخش چهل سالگی ( دفاع مقدس ) سی و هفتمین جشنواره بین المللی تئاتر فجر را در کارنامه دارد.
  مطالب مرتبط

  «دایک» در جشنواره سی و هفتم فجر تقدیر شد

  «دایک» در جشنواره سی و هفتم فجر تقدیر شد

  نمایش «دایک» کاری از گروه هنر به سرپرستی مهران رحمانی، نویسندگی هیوا ربانی و کارگردانی حامد عالمی پور در بخش چهل سالگی سی و هفتمین جشنواره بین المللی تئاتر فجر تقدیر شد.

  |

  حامد عالمی پور از«دایک» و جشنواره ملی تئاتر فتح خرمشهر می گوید

«دایک» ادای دین به مادران فداکار کشورمان است
  حامد عالمی پور از«دایک» و جشنواره ملی تئاتر فتح خرمشهر می گوید

  «دایک» ادای دین به مادران فداکار کشورمان است

  کارگردان نمایش «دایک» گفت: تقدس واژه مادر باعث شد تا «دایک» را بسازم، جنگ برای همه ما سیاه است و انتظاری که مادران بعد از جنگ برای برگشتن فرزندانشان کشیدند قابل وصف نیست و ما با «دایک» فقط خواستیم ذره ای ادای دین کرده باشیم به تمام مادران فداکار کشورمان.

  |

  «دایک» به روی صحنه رفت

  «دایک» به روی صحنه رفت

  نمایش «دایک» نوشته هیوا ربانی و به کارگردانی حامد عالمی پور در 4 شب و با 8 اجرا به روی صحنه رفت.

  |

  نظرات کاربران