در حال بارگذاری ...
عضو هیئت داوران سیزدهمین جشنواره تئاتر رضوی در آیین اختتامیه:

هنرمندان تئاتر فرصت گفتگو را در جشنواره ها فراهم کنند

عضو هیئت داوران سیزدهمین جشنواره تئاتر رضوی با تاکید بر اینکه جشنواره ها باید فرصت گفتگو را فراهم کنند، گفت: جشنواره ها در ایران به فرصت رقابت تبدیل شده اند.

به گزارش تئاترخراسان شمالی؛ دکتر سعید اسدی که در آیین اختتامیه سیزدهمین جشنواره تئاتر رضوی در محل تالار گلشن بجنورد سخن میگفت، اظهار داشت: گفتگو میان هنرمندان باید رخ دهد و آن را بتوانیم به جامعه نیز تسری دهیم چرا که نبود فضای گفتگو در روزگاری که در میان بیم و امید دست و پا می زنیم، کیان مملکت عزیز ما را به مخاطره می اندازد.

وی با بیان اینکه کاستی گفتگوی اجتماعی نتایج نامطلوبی را می تواند به بار بیاورد، تصریح کرد: ما در تئاتر زندگی می کنیم و نه تئاتر در ما، بنابراین باید بکوشیم این هنر را در شأن خود و با شکوه اجرا کنیم؛ این امری است که در جشنواره ها اهمیت دارد و نه جایزه ها.

وی با اشاره به اختتام سیزدهمین جشنواره تئاتر رضوی، عنوان کرد: جشنواره ای دیگر به پایان می رسد اما امیدواریم خود جشن پایان پیدا نکند و بازهم فرصتی داشته باشیم تا تحت عنوان تئاتر، این کنش ارزشمند انسانی، باهم بودن را تجربه و از دریچه هنر، مردم را متوجه فضیلت های معنوی کنیم.

این مدرس دانشگاه، نمایشنامه نویس و پژوهشگر تئاتر افزود: نفس هر جشنواره ای که از هنر متعالی انسانی تشکیل شده است، هنرمندان و مردم هستند، بنابراین در جشنواره ها نیز تئاتر باید از ما انسان های بهتر بسازد و جامعه ما را بهبود ببخشد، در غیر اینصورت کار بیهوده ای است.

دکتر اسدی اظهار داشت: مشکل بزرگ تئاتر رضوی، همچنان نمایشنامه است، بنابراین تا کار ویژه برای تولید متون انجام نشود، تلاش و توانمندی هنرمندان روی صحنه نیز بی تاثیر خواهد بود.

وی با تاکید بر اینکه در نمایشنامه نویسی نیازمند نگاه عمیق تری هستیم، افزود: این حوزه نیازمند یک بازنگری اساسی است تا منجر به تولید متون ارزشمند شود.

گفتنی است؛ سیزدهمین جشنواره تئاتر رضوی با اجرای ٨ نمایش در بخش صحنه ای از ٧ تا ٩ شهریورماه جاری در محل مجموعه تئاتر شهر بجنورد برگزار شد و شب گذشته با برگزاری آیین اختتامیه و اعلام برگزیدگان به کار خود پایان داد.
نظرات کاربران