در حال بارگذاری ...
اجراهای آخرین روز سیزدهمین جشنواره تئاتر رضوی

٢ نمایش «ماه بر ترک اسب پیر» و «آلاء» به صحنه رفت

آخرین روز از سیزدهمین جشنواره سراسری تئاتر رضوی با اجرای دو نمایش «ماه بر ترک اسب پیر» و «آلاء» از استان قم در محل مجموعه تئاتر شهر مرکز خراسان شمالی همراه شد

به گزارش تئاتر خراسان شمالی؛ امروز ٩ شهریورماه جاری و همزمان با آخرین روز از سیزدهمین جشنواره تئاتر رضوی، نمایش «ماه بر ترک اسب پیر» و «آلاء» به نویسندگی ایوب آقاخانی و کارگردانی غریب منوچهری ساعت های ٩:٣٠ دقیقه و ١١ در تماشاخانه شمس اجرا شد.

"مهندس داود مینو در زمان جنگ از مرز گذشته و به آلمان فرار کرده است. پس از حدود بیست پیامی از دوست خود از شهر مشهد به او می رسد که همسر و فرزندش در جستجوی او هستند. او بی خبر از همسر و فرزندش اکنون با این موضوع مواجه شده است..." خلاصه داستان نمایش "ماه بر ترک اسب پیر" است.

سیزدهمین جشنواره تئاتر رضوی با اجرای نمایش "آلاء" به نویسندگی و کارگردانی محمدرضا شاه مردی در ساعت های ١٠ و ١١:٣٠ دقیقه در محل تالار گلشن، در بخش اجراهای صحنه ای به کار خود پایان داد.

خلاصه نمایش "آلاء" درباره ننه خورشید است که برای زیارت خانه خدا و قبرستان بقیع با ویزای تجاری مسافر حج می شود؛ اما ناگهان در فرودگاه همه چیز بهم می ریزد...

گفتنی است؛ سیزدهمین جشنواره تئاتر رضوی، روز ٧ شهریورماه با اجرای دو نمایش "پلاک٨" و "جاده کناره" کار خود را آغاز کرد و امروز با برگزاری اختتامیه به کار خود پایان می دهد. همچنین سعید اسدی، فرهاد قائمیان و فریبا متخصص، داوری نهایی این دوره از جشنواره را برعهده دارند.
نظرات کاربران