در حال بارگذاری ...
کارگردان نمایش «سنگ بست»:

استقبال مردم از سیزدهمین جشنواره تئاتر رضوی غافلگیر کننده است

کارگردان نمایش «سنگ بست» با تاکید بر اینکه باید بازار جشنواره تئاتر رضوی در رشته های مختلف و با حضور هنرمندان، گرم تر شود، گفت: با افزایش تعداد سرشاخه رشته های هنری به جشنواره، حس حضور در یک جشنواره ملی بیشتر و بازار جشنواره گرم تر می‌شود.

به گزارش تئاتر خراسان شمالی؛ رضا خداداد بیگی گفت: شرکت در سیزدهمین جشنواره تئاتر رضوی، نخستین تجربه ام بود که حضور و استقبال مردم از نمایش ها، غافلگیرم کرد.

وی با بیان اینکه حضور گسترده مخاطب در برنامه های تئاتر، انگیزه ای برای گروه های تئاتری است، تصریح کرد: محتوای جشنواره و همجواری مردم این استان با مضجع شریف امام رضا(ع) حال و هوای خاصی به برگزاری جشنواره و اجرای تئاترها بخشیده است.

وی یادآورشد: با وجود اینکه نمایش نمایش «سنگ بست» پنجشنبه (روز تعطیل) به روی صحنه رفت اما در هر دو اجرا حضور مردم در سالن رضایت بخش و گسترده بود.

 خداداد بیگی یکی از ویژگی های مخاطبان تئاتر در جشنواره رضوی را تحلیل آثار و ارائه نقطه نظرات به کارگردان دانست.

وی با اشاره به اینکه هنرمندان تئاتر جز سالن و اندکی امکانات انتظاری ندارند، گفت: امکانات لازم در سالن های اجرای گلشن و شمس فراهم بود و هنرمندان خراسان شمالی به خوبی همکاری کردند.

کارگردان نمایش نمایش «سنگ بست» اظهار کرد: تئاتر در سبک های مختلف و مضامین گوناگون تفاوت آنچنانی با یکدیگر ندارد چرا که هدف به اشتراک گذاشتن دغدغه ها و تبادل افکار است.

خدادادبیگی با بیان اینکه کارنمایش ، یک ارزش است با هر مضمونی، تصریح کرد: تئاتر یعنی بیان یک دغدغه در قالب حرکات و سخنان که از طریق بصری به مخاطبان منتقل می شود.

وی در ادامه سخنان خود با بیان اینکه جشنواره تئاتر رضوی ملی است و باید تعداد آثار بیشتری در مرحله نهایی با یکدیگر به رقابت بپردازند، افزود: در این شکل تصور و انتظار از یک جشنواره ملی برآورده می شود.

وی پیشنهاد داد: با افزودن سایر بخش ها مانند پوستر و عکس به جشنواره تئاتر رضوی، دامنه حضور هنرمندان و رقابت ها بیشتر شده و بازار جشنواره گرم تر می‌شود.
نظرات کاربران