در حال بارگذاری ...
عزت الله مهرآوران:

تئاتر رضوی نیازمند تحقیق و پژوهش است

بازیگر تئاتر و سینمای کشور با اشاره به اینکه در حوزه مذهب به جای تبلیغ ، نیازمند تحلیل هستیم و در تئاتر رضوی نیز باید با تأسی از این مطلب، آنانی که قادر بر ایستادن در قله جشنواره هستند انتخاب شوند، گفت: هر نمایشی بخواهد نوشته شود نیاز به تحقیق دارد و تئاتر رضوی نیز باید در این مسیر حرکت کند.

به گزارش تئاتر خراسان شمالیٰ، عزت الله مهرآوران گفت: جاذبه اصلی تئاتر جهان نیایش است و وابستگی به ارتباط با خدا دارد، بنابراین تئاتر هنر تعریف شده ای است که نه برآن تعریف می توانیم بیافزاییم و نه می توانیم بکاهیم.

وی تاکیدکرد: آنچه که مربوط می شود به تئاتر مسئله انسان است و در تئاتر رضوی و یا دیگر تئاترها در مناطق مختلف جهان نیز این مسئله صادق است و افراد برای اهداف خود، خودشان را به تئاتر گره می زنند وگرنه تئاتر نمی تواند جز ذات خودش، ذات دیگری را بپذیرد.

وی با تاکید بر اینکه باید از جشنواره تئاتر رضوی به یک تعریف مشخص دست پیدا کنیم، تصریح کرد: باید مشخص کنیم که چرا می خواهیم مقام ولایت را با زبان هنر و تئاتر در بین مردم گسترش دهیم ؟ آیا با دیگر شیوه های هنر نیز می توان به این انگیزه رسید یا خیر؟

این هنرمند و پیشکسوت برجسته عرصه تئاتر و سینمای کشور با اشاره به حضور خود در ٥ دوره از جشنواره تئاتر رضوی، عنوان کرد: بعد از گذشت ١٢ دوره از برگزاری این جشنواره باید تحقیقی مفصل در خصوص پیشرفت های آن تهیه کنیم.

مهرآوران افزود: جشنواره تئاتر رضوی به صورت آرمانی به اعتقادات مردم متصل است و گزارش های آماری نمی تواند تصویر درستی از این جشنواره به ما بدهد.

وی با تاکید بر اینکه نمایشنامه هایی که اجرا می شود بایدارتباط با تقدس امام رضا(ع) داشته باشد، اظهار داشت: در این زمینه لازم داریم تحقیقاتی درباره این نام بزرگ در اختیار هنرمندان بزرگ قرار دهند و حداقل باید چندین کتاب تحلیلی، تحقیقی، تاریخی، اعتقادی و حتی سنتی و... چاپ کرده باشیم.

وی برگزاری جشنواره تئاتر رضوی را وظیفه مهمی توصیف کرد که بر عهده مسئولان فرهنگ و هنر خراسان شمالی گذاشته شده است و برای دست اندرکاران برگزاری این جشنواره آرزوی موفقیت کرد.
نظرات کاربران