در حال بارگذاری ...
حامد عالمی پور از«دایک» و جشنواره ملی تئاتر فتح خرمشهر می گوید

«دایک» ادای دین به مادران فداکار کشورمان است

کارگردان نمایش «دایک» گفت: تقدس واژه مادر باعث شد تا «دایک» را بسازم، جنگ برای همه ما سیاه است و انتظاری که مادران بعد از جنگ برای برگشتن فرزندانشان کشیدند قابل وصف نیست و ما با «دایک» فقط خواستیم ذره ای ادای دین کرده باشیم به تمام مادران فداکار کشورمان.

حامدعالمی پور کارگردان نمایش «دایک» در گفتگو با تئاتر خراسان شمالی گفت: تمام اتفاقاتی که در نمایش «دایک» افتاد به‌صورت کارگاهی بود، از ایده ای که من با آرش فیروزه در میان گذاشتم و او نیز طرح آن را نوشت و هیوا ربانی نمایشنامه نهایی را به گروه تحویل داد.

عالمی پور در ادامه گفت: تقدس واژه مادر باعث شد تا «دایک» را بسازم، جنگ برای همه ما سیاه است و انتظاری که مادران بعد از جنگ برای برگشتن فرزندانشان کشیدند قابل وصف نیست و ما با «دایک» فقط خواستیم ذره ای ادای دین کرده باشیم به تمام مادران فداکار کشورمان.

وی  ادامه داد: جشنواره تئاتر فتح خرمشهر جشنواره ای با امکانات ملی نبود و ما مجبور شدیم خود را با شرایط سالن وفق بدهیم، از کمبود نور تا ناهماهنگی عوامل اجرایی و سالن همه و همه باعث شد تا ما اجرایی حتی در حد تمرینات خود نداشته باشیم که خداروشکر بازهم توانستیم افتخار آفرین باشیم برای استان، «دایک» هنوز در گروه قلب تپنده ای دارد و شاید ادامه دار باشد برای اجراهای مجدد و یا جشنواره ای دیگر، در حال حاضر نمایش «پلاک هشت» را در جشنواره سراسری رضوی خواهم داشت که بازیگر هستم و بعد از آن اثری جدید را با گروه «دایک» شروع خواهم کرد.

عالمی پور در پایان گفت: همیشه میخواستم هر جایزه ای که برای «دایک» دریافت کردم به مادرم تقدیم کنم اما متاسفانه در اختتامیه این جشنواره نشد که با من باشد و میخواهم با افتخار در این گفتگو اعلام کنم که تقدیم مادرم میکنم و از تمام گروه «دایک» تشکر می‌کنم که این اعتماد را به من داشتند تا همراه من باشند.

گفتنی است در این اثر، سید علی محمدی، سیدامیرحسین جان نثار و راضیه بدرانلویی به ایفای نقش پرداختند.

«دایک» اثر برگزیده جشنواره فتح خرمشهر شد.

 
مطالب مرتبط

در سومین حضور بین‌المللی نمایش «دایک»

نماینده ایران از بجنورد نمایش برگزیده جشنواره بین المللی تئاتر کوینتا شد
در سومین حضور بین‌المللی نمایش «دایک»

نماینده ایران از بجنورد نمایش برگزیده جشنواره بین المللی تئاتر کوینتا شد

«دایک» بعد از درخشش در جشنواره ملی تئاتر فتح خرمشهر ، جشنواره بین المللی فجر ، فستیوال تئاتر جوی فست اوکراین این بار در یونان درخشید، نمایش برگزیده شد و در بخش طراحی صحنه را نیز رتبه نخست را کسب کرد.

|

نظرات کاربران