در حال بارگذاری ...
با برگزاری آیین اختتامیه در بجنورد

سومین جشنواره ملی تئاتر آیات برگزیدگان خود را شناخت
از حمایت و همراهی ایران تئاتر تقدیر شد

آیین پایانی سومین جشنواره تئاتر آیات امشب در مجتمع فرهنگی و هنری گلشن بجنورد برگزار شد و در این مراسم برگزیدگان این دوره از جشنواره تئاتر آیات معرفی شدند.

به گزارش خبرنگار ایران تئاتر در خراسان شمالی، هیئت داوران متشکل از «سعید اسدی»،«محمد حیدری» و «حسین مسافر آستانه» در بخش بازیگری زن با اهدای لوح تقدیر و جایزه نقدی از «سمیره بیگدلی» برای بازی در نمایش «برزخ اروی شاعره آتش» از اصفهان تقدیر به عمل آورد. 

در این بخش هیئت داوران دیپلم افتخار خود را به «آزاده حیدرزاده» بازیگر نمایش «برای عشق» از خراسان شمالی اهداء کرد. 

بر اساس این گزارش، در بخش بازیگری مرد نیز، لوح تقدیر و جایزه نقدی به «کیوان حبیبی» برای بازی در نمایش «شمرکشی» از قزوین رسید و جایزه این بخش از سوی داوران شامل دیپلم افتخار و جایزه نقدی به «هاشم پور محمد» بازیگر نمایش «سپاسنامه هانیه و چند روایت متقاطع» از کرمانشاه اهدا شد.

 هیئت داوران در بخش طراحی صحنه هیچ اثری را برگزیده اعلام نکرد و از «سید محسن هاشمی» طراح صحنه اثر نمایشی «می خواستم ببوسمت باران گرفت» از خراسان رضوی نیز با لوح تقدیر و جایزه نقدی تقدیر کرد. 

در بخش موسیقی، هیئت داوران هیچ اثری را برگزیده اعلام نکرد و از «موسی غنی زاده» طراح صدا و موسیقی اثر نمایشی «باد سرخ» از اردبیل نیز با اهدای لوح تقدیر و جایزه نقدی تقدیر به عمل آورد. 

بر اساس این گزارش، در بخش طراحی لباس نیز لوح تقدیر و جایزه نقدی به «فرزانه محمد نیا» برای نمایش «قند خون» از استان مرکزی رسید. 

هیئت داوران در بخش متون نمایشی، ضمن تقدیر از «میلاد اکبرنژاد» نویسنده نمایش «می خواستم ببوسمت باران گرفت» از خراسان رضوی، جایزه این بخش شامل دیپلم افتخار و جایزه نقدی را به «لیلی عاج» نویسنده نمایش «قند خون» از استان مرکزی اهدا کرد.

هیئت داوران، هم چنین دیپلم افتخار و جایزه نقدی بخش کارگردانی را به «مرتضی اسدی مرام» برای نمایش«سپاسنامه هانیه و چند روایت متقاطع» از کرمانشاه اهدا و از «اصغر مرادی» کارگردان اثر نمایشی «برزخ  اروی شاعره آتش» از اصفهان تقدیر کرد. 

گفتنی است در آیین پایانی جشنواره از علی اکبر عبدالعلی زاده سردبیر ایران تئاتر و میترا رضایی مسئول بخش استانی این سایت به دلیل خدمات حوزه تئاتر و حمایت رسانه ای از جشنواره تئاتردینی آیات تقدیر شد .

سومین جشنواره سراسری تئاتر آیات به همت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان شمالی و با همکاری معاونت قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و مرکز هنرهای نمایشی کشور به میزبانی خراسان شمالی از  اول بهمن آغاز فعالیت خود را با رقابت 7 گره نمایشی از استان های خراسان رضوی، کرمانشاه، اصفهان،  قزوین، اردبیل، مرکزی و خراسان شمالی در سایت تیوال آغاز کرد و  با معرفی نفرات برتر در مجتمع فرهنگی و هنری گلشن بجنورد به کار خود پایان داد.
نظرات کاربران